Nowości

Koralina

Neil Gaiman

Dzień po przeprowadzce Koralina postanowiła zwiedzić cały dom… W nowym mieszkaniu, do którego Koralina przeprowadziła się z rodzicami, jest dwadzieścia jeden okien i czternaścioro drzwi. Trzynaścioro z nich otwiera się zwyczajnie, czternaste zaś są zamknięte na klucz. Za nimi znajduje się tylko ściana z cegieł – przynajmniej do dnia, w którym Koralina otwiera je i odkrywa przejście do innego domu, który na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od jej własnego. Ale pozory mylą…

Z początku nowo odkryte mieszkanie wydaje się jej cudowne. Na obiad dostaje same smakołyki, a w pudełku z zabawkami czekają anioły, które po nakręceniu fruwają po pokoju, książki, w których ilustracje zdają się ożywać, małe główki dinozaurów, które na zawołanie klekocą zębami. Lecz w nowym domu są też nowi rodzice, którzy chcieliby, żeby Koralina została ich córeczką. Chcą ją odmienić, zatrzymać i nigdy nie oddać jej z powrotem. W lustrach zaś kryją się nieszczęśliwe dzieci, zagubione dusze…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dom Tajemnic

Chris Columbus, Ned Vizzini

Eleanor, Kordelia i Brendan razem z rodzicami przeprowadzają się do wielkiego domu, który należał kiedyś do tajemniczego pisarza, Denvera Kristoffa. Po niezapowiedzianej wizycie jego córki, niepokojącej staruszki, rodzeństwo trafia do groźnego świata, w którym czyhają na nich olbrzymy, piraci, Wichrowa Wiedźma i Król Burz. Jaką tajemnicę kryje historia ich własnej rodziny? Czy rodzeństwu uda się w końcu odnaleźć drogę do domu?

Początek nowej przygodowej serii!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dom Tajemnic. Starcie potworów

Chris Columbus, Ned Vizzini

Wielki, stary dom na skraju urwiska przechowuje sekrety dawnych lokatorów. Teraz w jego mury wprowadzają się Eleanor, Kordelia i Brendan wraz z rodzicami. Pewnego dnia nowych mieszkańców odwiedza nieznajoma staruszka. Wkrótce wychodzi na jaw, że posiadłość należała do jej ojca, tajemniczego pisarza, a stworzone przez niego historie wciąż żyją w mrocznych pokojach i korytarzach domu. Rodzeństwo zostaje uwięzione w księdze, gdzie czyhają na nie przerażające potwory, piraci i olbrzymy. Bohaterowie będą musieli stanąć oko w oko z niebezpieczeństwami i pokonać Wichrową Wiedźmę. Czy uda im się wrócić do prawdziwego świata i jaką cenę będą musieli za to zapłacić?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

             Dom Tajemnic. Starcie światów

Chris Columbus, Ned Vizzini

 

Choć Cordelia, Brendan i Nell uratowali świat, to nie udało im się uratować własnego domu i muszą opuścić dom Kristoffa. Chyba nie może być już gorzej, ale…
Okazuje się, że Wichrowa Wiedźma jednak żyje i planuje zemstę. Aby ją pokonać, rodzeństwo Walkerów musi wrócić do świata magicznej Księgi życzeń i zagłady. Jeśli im się nie powiedzie, nie będzie odwrotu…

Ostatnia powieść z bestsellerowej serii Dom Tajemnic. Nie będziesz mógł się oderwać!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Megan McDonald

Doktor Hania humorek

książka 1

Hania wpadła w poniedziałkowy zły humorek, ale minął on natychmiast, kiedy tylko okazało się, że jej klasa ma się zająć projektem na temat ludzkiego ciała. Dzieci będą poznawać budowę szkieletu, czaszki i odwiedzą szpital, gdzie zobaczą prawdziwych lekarzy. Hania razem z przyjaciółmi zamierza przeprowadzić eksperyment, przez który tylko sklonuje swoje problemy! Najnowsza książka z tej popularnej serii na pewno rozśmieszy cię do łez i wprawi w naprawdę dobry humorek! serii na pewno rozśmieszy cię do łez i wprawi w naprawdę dobry humorek! serii na pewno rozśmieszy cię do łez i wprawi w serii na pewno rozśmieszy cię do łez i wprawi w naprawdę dobry serii na pewno rozśmieszy cię do łez i wprawi cię do łez.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Kiki Strike 

Grobowiec cesarzowej

książka 2

Mroczna, nieznana strona Nowego Jorku! Olbrzymie wiewiórki. Nawiedzony dom. Sześć groźnych przyjaciółek i ich jeszcze groźniejsze sekrety. O tym wszystkim dowiecie się z drugiego tomu opowieści o Kiki Strike. Porzucone niemowlę. Półsierota, oddana na wychowanie biednym ludziom. Po latach odnaleziony bajecznie bogaty ojciec. Gangster. Fałszywy i niebezpiecznie zły człowiek. Zdrada. Tak wygląda telegraficzny skrót życiowej historii Oony – członkini tajnej grupy. To tylko jeden wątek. Inne Intrygantki też mają swoje kłopoty. Kiki Strike dalej jest poszukiwana przez zabójców swoich rodziców. Jej opiekunka Verushka jest ciężko chora – niewinna rana postrzałowa nogi okazuje się siedliskiem trucizny. Szkolne kłopoty mogą doprowadzić Anankę do odległej od miasta szkoły z internatem. Rodzice grożą, że jeśli nie poprawi ocen, nie uniknie przeniesienia. Betty się zakochuje… Sporo mają kłopotów. A przecież trzeba ratować przyjaciół, dzieci porwane przez wyzyskiwaczy, Nowy Jork i zgrubsza cały świat.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Rose Rushton 

Summer of Secrets

książka 3

Co mogłoby się wydarzyć, gdyby kłopoty miłosne młodych bohaterów powieści Jane Austen “Opactwo Northanger” zostały przeniesione w dwudziesty pierwszy wiek? Caitlin Morland była zawsze spragniona ciekawych przeżyć. Kiedy więc zdobyła stypendium elitarnego liceum artystycznego, przyjęła z radością przyjaźń olśniewającej Izzy Thorpe i intrygującej Summer Tilney. Wciągnięta w ich niecodzienne życie, Caitlin próbuje rozwikłać tajemnice otaczające jej przyjaciółkę Summer. Zaproszona przez rodzinę Tilneyów do ich włoskiej posiadłości, odkrywa, że sprawy rzadko wyglądają tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Powieść ta podąża śladem “Tajemnic miłości sióstr Dashwood”, książki, która odniosła ogromny sukces.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Krąg

Mats Strandberg, Sara B.Elfgren

książka 11

Na pozór zwyczajne miasteczko Engelforts, w którym dzieją się dziwne rzeczy. Sześć dziewcząt właśnie rozpoczęło naukę w liceum. Nic ich ze sobą nie łączy, każda z nich jest inna. Pewnej nocy, gdy na niebie pojawia się czerwony księżyc, dziewczyny spotykają się w parku. Nie wiedzą jak, ani dlaczego się tu znalazły. Odkrywają, że drzemią w nich tajemne moce, a ich życiu zagraża niebezpieczeństwo… Aby przeżyć, muszą działać wspólnie, tworząc magiczny krąg. Od tej chwili szkoła staje się dla nich sprawą życia i śmierci. Tajemnica, strach, magia, śmierć, miłość, przyjaźń. To wy tworzycie krąg. Walka już się zaczęła… Krąg ponad pięćset stron pełnych miłości, magii, zrzędliwych rodziców, odrabiania prac domowych, śmierci i przyjaźni. To książka, w której niezapomniane seriale jak Buffy postrach wampirów zbiegają się w legendarnym Miasteczku Twin Peaks.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Ogień

Mats Strandberg, Sara B.Elfgren 

książka 7

Druga część bestsellerowego thrillera „Krąg” – historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors Wybrańcy rozpoczynają drugi rok nauki w liceum. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego….

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Klucz

Mats Strandberg, Sara B.Elfgren 

W ENGELSFORS ZBLIŻA SIĘ KONIEC.

Minął niespełna miesiąc od tragedii na sali gimnastycznej w liceum w Engelsfors, lecz Wybrańcy nie mają czasu, żeby dojść do siebie. Niebawem ich świat znowu stanie na głowie. Pytania znajdą odpowiedzi, tajemnice zostaną wyjawione, a lojalność będzie wystawiona na ciężką próbę. Czasu jest coraz mniej, a Wybrańcy mogą być pewni tylko jednego – że wszystko się zmieni. Klucz to ostatnia część trylogii o miasteczku Engelsfors. Poprzednie dwa tomy, Krąg i Ogień odniosły ogromny sukces zarówno wśród krytyków, jak i czytelników. Krąg został w 2011 r. nominowany do prestiżowej nagrody literackiej Augustpriset w kategorii “literatura dla dzieci i młodzieży”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Ciekawe dlaczego… Morze jest słone i inne pytania na temat oceanów

książka 4

Książki te zachęcą malców do czytania, dostarczą im wielu ciekawostek, rozbawią i zachwycą. Które zwierzę śpiewa jak kanarek? Z czego jest piasek? Jakie zwierzę ma odrzutowy napęd? Czy Morze Czerwone jest naprawde czerwone? O tym w tomie Morze jest słone. Książka ta w interesujący sposób przedstawia życie w morzach i oceanach. Pokazuje co znajduje się tysiące kilometrów pod wodą i jak ludzie badają tak niedostąpne dla nich tereny. A do tego mnóstwo ciekawostek o zwierzętach, które żyją w głębinach, w wiecznych ciemnościach. Oczywiście będzie też kilka słów o piratach i poszukiwaczach skarbów. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych.


Dorota Dziamska – Filmowe origami

książka 5

W książce znajdziemy modele z wielu filmów rysunkowych: rozbójnika Rumcajsa i jego rodzinę, Żwirka i Muchomorka, Muminki, pszczółkę Maję, Gucia, pajęczycę Teklę, słonia Benjamina Blümchena, pokemony i wiele innych. Technika origami płaskie z koła kwadratu lub trójkąta polega na odpowiednim składaniu kolorowych kół i modelowaniu z nich form, które należy następnie delikatnie podkleić na kolorowym kartonie. Wspaniała zabawa dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej!


Di Toft Wilken – Czas złego wilka

książka 6

Nat Carver i jego wierny przyjaciel, wilken Woody, dowiadują się, że ich śmiertelny wróg zwołuje bandę występnych wilkołaków. I to właśnie oni dwaj będą musieli go jakoś powstrzymać. Problemy ze zmiennokształtnością, które zaczyna mieć Nat, na pewno nie pomogą im w pokonaniu najstraszliwszych potworów, jakie kiedykolwiek chodziły po ziemi! Tymczasem nadchodzi czas decydującego starcia! Autorka Di Toft mieszka w Somerset z córką, mężem i psem, który jest tak ogromny, że podobno widać go z kosmosu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Bree Despain – Dziedzictwo mroku

książka 8

Grace Divine, córka miejscowego pastora, zawsze wiedziała, że tej nocy, kiedy znikł Daniel Kalbi, wydarzyło się coś strasznego. Tamtej nocy przed domem znalazła swojego brata Jude’a nieprzytomnego i skąpanego we krwi. To, co się wówczas stało, miało pozostać straszliwą tajemnicą. Wspomnienia, które jej rodzina starała się pogrzebać, powracają, kiedy Daniel zjawia się trzy lata później i zapisuje się do tej samej szkoły, do której chodzą Grace i Jude. Mimo że Grace obiecała bratu, że będzie się trzymać z dala od dawnego przyjaciela, jest zafascynowana jego niezwykłymi zdolnościami artystycznymi i dziwnym, głodnym błyskiem w oczach, a także uczy się spoglądać na świat z nowej perspektywy. Im bardziej Grace zbliża się do Daniela, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo, ponieważ gniew Jude‘a prowadzi go do sojuszu ze starożytnym złem, które Daniel wyzwolił owej straszliwej nocy. Grace musi poznać prawdę o mrocznym sekrecie chłopaka… oraz odkryć lekarstwo, aby ocalić tych, których kocha. Może to jednak wymagać od niej ostatecznej ofiary – z własnej duszy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Bree Despain – Łaska utracona

książka 9

Grace Divine dokonuje aktu największego poświęcenia, aby wyleczyć Daniela Kalbiego – przyjmuje klątwę wilkołactwa, jednocześnie tracąc ukochanego brata. Kiedy dostaje przerażającą wiadomość od Jude’a, postanawia zrobić to, co konieczne. Grace musi się stać Niebiańskim Ogarem. Próbując za wszelką cenę odnaleźć brata, dziewczyna nawiązuje przyjaźń z Talbotem – nowym mieszkańcem miasta, który obiecuje pomóc jej zostać bohaterką. Ale kiedy stają się sobie coraz bliżsi, bestia ukryta we wnętrzu Grace rośnie w siłę, a związek z Danielem jest zagrożony – z niejednego powodu. Nieświadoma mrocznej ścieżki, na którą wkroczyła, Grace zaczyna się poddawać bestii – nie zdając sobie sprawy, że wróg powrócił, a śmiertelna pułapka już czeka.


Bree Despain – Podarunek śmierci

książka 10

Życie Grace jest w rozsypce. Daniel nadal jest wilkiem, Talbotowi nie można ufać, a Caleb wciąż zagraża bezpieczeństwu ich wszystkich. Śmierć Sirhana zbliża się wielkimi krokami i wszystko wskazuje na to, że nie uda się uniknąć walki. Czy Grace ulegnie wilkowi, próbując uratować rodzinę? Co się stanie z Danielem… i czy ich miłość przetrwa tę wielką próbę?

 

Juliusz Słowacki – Lilla Weneda

książka 12

Tragedia podbitego narodu Wenedów przedstawiona jest w utworze w stylistyce bliskiej mitologii celtyckiej, osjanizmowi i mitologii nordyckiej. W celu zdemaskowania postaw upadłych moralnie bohaterów utworu, instytucji i grup społecznych, poeta posłużył się elementami groteski (pomimo wierności zasadom budowania tragedii). Słowacki w tym dziele nawiązał do propagowanej wtedy przez historyków teorii podboju, która wyjaśniała źródła struktury narodu polskiego i dwoistość jego istoty. Powstał po upadku powstania 1830, z tej perspektywy poeta nadaje dodatkowe znaczenie ówczesnej sytuacji Polaków i ukazuje sens dziejów narodowych. Klęski dopatruje się w braku bohaterstwa, fatalizmie dziejowym, dwoistości ideowej narodu i jego oczekiwaniu na niezwykłe przemiany. Nadzieję poeta widzi jedynie w heroicznej ofierze.


Ryszard Ziemak – Morskie oko

książka 13

Ryszard Ziemak to znany zakopiański fotograf, od wielu lat związany z górami, laureat wielu nagród, uczestnik i autor wielu wystaw poświęconych tematyce górskiej.Album zawiera 85 pięknych, nastrojowych fotografii rejonu Morskiego Oka. We wstępie krótki opis okolic i przyrody tatrzańskiej, dalej przepiękne fotografii Morskiego Oka,okolicznych szczytów i szaty roślinnej.


Adam Mickiewicz – Dziady

książka 14

Dziady Adama Mickiewicza to powstały na przełomie kilkunastu lat dramat romantyczny, który stanowi bodaj najlepszy przykład tego gatunku literackiego i przez wielu badaczy twórczości wieszcza zwany jest “arcydramatem”.


Jonathan Swift – Podróże Guliwera

książka 15

Znudzony monotonią wygodnego życia, angielski lekarz Lemuel Guliwer wyrusza na morza południowe w poszukiwaniu przygody. Jako rozbitek trafia do cesarstwa Liliputu, którego maleńcy mieszkańcy toczą zaciekłą wojnę z sąsiednim królestwem Blefusku. Przyjdzie mu jeszcze odwiedzić inne niezwykłe krainy, gdzie będzie musiał skonfrontować sposób myślenia i system wartości Europejczyka z całkowicie odmiennymi kulturami i obyczajami.


Trzy małe świnki i inne bajki

książka 16

Odkryj fascynujący świat bajek z całego świata. Pięknie wydana, wzbogacona barwnymi ilustracjami Carlosa Busquetsa książka, zawiera klasyczne bajki dla najmłodszych. W tomiku znajdziemy takie baśnie jak: Trzy małe świnki, Stoliczku nakryj się! Książę żaba. Świetny pomysł na przeczytaną przez rodziców bajkę na dobranoc lub samodzielną lekturę.


Baśnie Perraulta

książka 17

Najbardziej znane wiersze Perraulta zebrane w jednym tomie:

– Czerwony Kapturek

– Kopciuszek

– Śpiąca Królewna

– Kot w butach

– Paluszek

– Wróżki

– Knyps z Czubkiem

– Ośla Skórka


Pierre Culliford – Wyścig smerfów 

książka 18

Smerf Pracuś konstruuje dla siebie pojazd. Jednak okazuje się, że nowy, wspaniały wynalazek ma nie tylko zalety. W dodatku Gargamel również buduje jeżdżącą maszynę…


Pierre Culliford – Smerfy i nawiedzony zamek

książka 19

Pożar niszczy smerfom wszystkie zapasy na zimę, muszą więc wyruszyć z wioski na poszukiwanie pożywienia. Czy uda im się coś znaleźć, zanim pokona je chłód i zmęczenie? Co czeka na nie w ogromnym zamku?


Pierre Culliford – Smerfny rycerz

książka 20

Smerf Osiłek chce zostać rycerzem. Kiedy w okolicy zjawia się smok, Osiłek zakłada zbroję i rusza na bój, ale…zmyka przed groźną bestią. Zawstydzony tym, prosi o pomoc spotkanego w lesie rycerza…


Pierre Culliford – Smerfetka

książka 21

Podstępny Gargamel, chcąc się pozbyć smerfów, szykuje piekielną pułapkę – wysyła do ich wioski dziwną osóbkę, Smerfetkę…


Walt Disney – Kopciuszek

książka 22

Zła macocha i dwie jej córki jadą na wielki bal u księcia, który właśnie tego wieczoru ma wybrać dla siebie żonę. Kopciuszek zostaje w domu. Nie wierzy już, że szczęście uśmiechnie się do niego. Wtedy pojawiają się przyjaciele dziewczyny i Dobra Wróżka…