Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Wsparcie rozwoju czytelnictwa
Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe z dotacji celowej budżetu w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 – Priorytet 3 w kwocie 4500 zł. Pozyskane środki umożliwią zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań wspierających rozwój czytelnictwa wśród naszych dzieci i młodzieży.

Kiermasz Taniej Książki

W dniach od 15 do 30 marca 2024 roku w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz książek.

Celem kiermaszu była promocja książki i czytelnictwa w środowisku szkolnym. Jak zawsze na kiermaszu było w czym wybierać! Dzięki współpracy z hurtowniami Taniej Książki w Tuliszkowie , książki, które można było zakupić na kiermaszu to literatura dla dzieci i młodzieży – bajeczki, baśnie, wierszyki, kolorowanki, książki edukacyjne, a także kulinarne, obyczajowe, słowniki. Wszystkie książki były nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach! Dziękujemy wszystkim za przybycie na nasz kiermasz, który cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli, rodziców dzieci z przedszkola i obsługi naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni i każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Za współpracę z hurtowniami Taniej Książki biblioteka otrzymuje w formie rabatu ciekawe książki, które będą przeznaczone na nagrody książkowe dla uczniów, których prace plastyczne zostaną wyróżnione i nagrodzone przez Komisje w konkursie plastycznym ,, Ilustracja do utworów naszego Patrona” . Przy organizacji kiermaszu pomagali uczniowie klasy z Koła Bibliotecznego.